Osocze bogatopłytkowe w ortopedii

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Jest ono koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. PRP - Osocze bogatopłytkowe pozyskuje się w procesie wirowania krwi pobranej od pacjenta przed zabiegiem. Leczenie osoczem ma spory potencjał – naprawia gojące się tkanki dzięki zawartości czynników wzrostu, które wpływają na odbudowę mięśni i ścięgien.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w ortopedii

Z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego wykonuje się liczne zabiegi. Jak wygląda leczenie osoczem bogatopłytkowym? Jest to całkowicie bezpieczna forma terapii, która przyspiesza gojenie się w trakcie i po zabiegach ortopedycznych czy w medycynie estetycznej. Leczenie zazwyczaj zakłada wykonania kilku zabiegów ostrzykiwania, w zależności od urazu. Osocze bogatopłytkowe to jeden z elementów naturalnej obrony i regeneracji organizmu podczas urazu.

W moim gabinecie stosuję najnowszą metodę preparacji Xerthra PRP – wykorzystując zaawansowaną metodę wirowania 3500/obrotów/min uzyskując preparację osocza bogatopłytkowego w czasie 5 minut. Pozwala to na wykonanie zabiegu w przeciągu 30 minut podczas jednej wizyty. Uzyskuję w ten sposób aż 12,8 - krotne zagęszczenie materiału biologicznego.


Na jakie urazy stosuje się tą formę terapii?

Długo można wyliczać miejsca, w których stosuje się osocze bogatopłytkowe – biodro, kolano, łokieć. W chorobach zwyrodnieniowych stawów PRP podaje się dostawowo same lub w połączeniu z kwasem hialuronowym dla zwiększenia skuteczności terapeutycznej poprzez synergiczne działanie obu tych metod.

Pacjenci po zabiegu odczuwają zmniejszenie dolegliwości bólowych, a w dalszej perspektywie dochodzi do BIO-odnowy stawu. W przypadku znacznego zaawansowania zmian zwyrodnieniowych w stawach metoda ta daje możliwość poprawienia funkcyjności zmienionych stawów i wydłużenia ich żywotności na przykład w oczekiwaniu na endoprotezę. Po zabiegu u chorych dochodzi do znacznego zmniejszenia dolegliwości bólowych co w konsekwencji podnosi komfort ich życia.

Jakie efekty gwarantuje ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym?

  Osocze bogatopłytkowe do kolana czy innej chorej tkanki stymuluje naprawę uszkodzonych ścięgien, chrząstek, kości, więzadeł czy mięśni. Leczenie stawu kolanowego osoczem gwarantuje szybkie i stabilne efekty – tym bardziej, że po takim zabiegu pacjenci stosują mniej standardowych leków, co nie obciąża dodatkowo organizmu. Obecnie w ortopedii najczęściej wykonuje się ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym.

Masz pytanie dotyczace zabiegu?

Skorzystaj z formularza lub zadzwoń.

    Kontakt