Urazy ortopedyczne to problem nie tylko dla osób czynnie uprawiających sport. Wieloletnie poszukiwania skutecznej metody leczenia takich urazów w końcu zaowocowały – wprowadzono terapię osoczem bogatopłytkowym. Ta całkowicie naturalna metoda przyspiesza odbudowę tkanki mięśniowej i ścięgień oraz gojenie się ran dzięki zawartości czynników wzrostu.
To idealna terapia dla sportowców – dzięki temu czas powrotu do uprawiania ulubionej dyscypliny uległ znacznemu skróceniu. Osocze bogatopłytkowe na stałe zagościło więc nie tylko w ortopedii, ale także w medycynie sportowej. Urazy oraz kontuzje mięśni, ścięgien i stawów goją się szybciej dzięki przyspieszonej regeneracji tkanek – a przy tym przy znacznym zmniejszeniu towarzyszącego im bólu.
Aktualnie osocze bogatopłytkowe z powodzeniem wykorzystywane jest także w chirurgii, stomatologii oraz w medycynie estetycznej. Jest niezastąpione w chorobie zwyrodnieniowej stawów – osocze podawane jest dostawowo lub razem z kwasem hialuronowym. Po takich zabiegach znacznie zmniejsza się ból, który odczuwają pacjenci, a długofalowo staw ulega bio-odnowie. To świetne rozwiązanie także w zaawansowanych zwyrodnieniach, kiedy trwa oczekiwanie na endoprotezę. Dzięki osoczu żywotność stawów zostaje wydłużona – pozwala to walczyć z bólem i znacznie poprawia komfort życia.
Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polecane są także dla osób z ostrogą piętową, czyli entezopatią rozścięgna podeszwowego, oraz cierpiących z powodu łokcia tenisisty lub łokcia golfisty. Pierwsze dni po zabiegu mogą wiązać się z bólem (istotne jest stosowanie odpowiednich lekarstw przeciwbólowych), jednak finalnie terapia osoczem bogatopłytkowym jest polecaną metodą leczenia o wysokiej skuteczności.
Więcej o zabiegach z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w zakładce oferta